Проведення генерального прибирання самотужки

Проводячи регулярно генеральне прибирання у квартирі чи будинку, можна підтримувати чистоту та порядок. Більшість господарок мають свій план у виконанні цього грандіозного заняття. У цій статті розповідається про один із них.

При звичайному наведенні порядку достатньо розставити все по місцях, винести сміття, очистити все від пилу та помити підлогу. А ось при генеральному прибиранні ретельно очищається і покроково обробляється кожне житлове та нежитлове приміщення. У квартирі такий вид роботи проводити легше та швидше, ніж у будинку з ділянкою. Існує чимало підприємств, які пропонують різні послуги щодо збирання. Але майже кожна господиня після такого прибирання знайде, до чого причепитися. Та й взагалі, не всі захочуть, щоб сторонні люди копалися в них у речах. Тому більшість людей віддають перевагу самостійному прибиранню. Насамперед, вирішивши проводити прибирання, потрібно визначитися, хто з домашніх братиме участь у цьому заході. Потім приступайте до покрокового виконання.

  • Крок 1. Написати план

Складаючи план, відразу розподіляйте обов'язки, прибирати стане набагато легше. А якщо наводити лад доведеться наодинці, пропускайте цей пункт.

  • Крок 2. Підготувати інвентар

Перед початком збирання підготуйте пару ганчірочок, віник або пилосос, швабру, відро для води, та різну побутову хімію: рідина для підлоги, спрей для скла, поліроль тощо. Візьміть усе, що вважаєте за необхідне.

  • Крок 3. Зібрати сміття

Проходячи кімнатами з пакетом для сміття, складайте всі речі, від яких можете відмовитися. Робіть це до обробки кімнат, тому що потім вони заважатимуть.

  • Крок 4. Випрати речі

Знімайте запорошені жалюзі та штори, чохли з крісел та диванів, постільна білизна та покривала. Все потрібно випрати в пральній машинці або віддати в хімчистку.

  • Крок 5. Поставити все на свої місця

Займаючись генеральним прибиранням, передбачається, що наведеться початковий порядок. Необхідно усунути хаос у всіх кімнатах.

  • Крок 6. Обробити підлогу

Килими пропилососьте і нанесіть спеціальні піноподібні розчини для килимів. Лінолеум вимийте теплою водою, а паркет або ламінат прибирати слід акуратно, без зайвої вологи. Після відкрийте вікна, щоб організувався протяг, так покриття швидше просохнуть.

  • Крок 7. Очищаємо інші поверхні

Очистіть від пилу всі поверхні: тумбочки, підвіконня, столи, вази та інші предмети в кімнатах. Після цього за допомогою спрею для скла очистіть дзеркала та скляні поверхні.

  • Крок 8. Повертаємо текстиль на місце

Повісьте вимиті жалюзі, випрані і висохлі гардини і штори, застеліть ліжко, чохли на крісла і дивани.

  • Крок 9. Прибирання на кухні

Наведення ладу на кухні – це окремий етап. Спочатку вимити брудний посуд та помити поверхню плити. Після цього обробити духовку і мікрохвильову піч за допомогою спеціальних засобів. Потім ретельно вимити зону, де здійснюєте приготування їжі. Протираємо стільці та столи. Якщо є потреба, розморожуємо холодильник. На завершення ретельно вимийте підлогу з додаванням у воду спеціальних засобів, тому що в цьому приміщенні є багато мікроорганізмів.

  • Крок 10. Прибирання у ванній кімнаті

Очищаємо унітаз, ванну та раковину, використовуємо при цьому хлорований засіб. Замініть усі рушники та вимийте підлогу. На завершальному етапі очистіть повітря, це можна зробити шляхом провітрювання та скористатися освіжувачем. Зробіть так у кожній кімнаті.

Приємного прибирання та відмінних результатів!